وبلاگ

تنوع کاغذ دیواری بسیارزیاد است

تنوع طرح و شکل کاغذ دیواری بسیار زیاد است . اما بعضی طرح ها به نسبت بقیه کاربرد و طرفدارهای بیشتری دارد .برای انتخاب راحت تر می توانید روی این گزینه ها فکر کنید .

 ۱قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی و کلافگی ایجاد می کند. بنابراین حتما به هماهنگی رنگ ها توجه داشته باشید.

۲هماهنگی نوع و طرح کاغذ دیواری با سبک و شکل چیدمان خانه نیز مهم است. به طور مثال برای خانه ای که سبکی بسیار فانتزی و مدرن دارد باید از کاغذ دیواری هایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده کنید و برای خانه هایی که با مبلمان استیل و فرش های ابریشمی چیدمان شده اند باید کاغذ دیواری هایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته به کار ببرید.

۳اغلب کاغذ دیواری ها امروزه قابل شست وشو هستند ولی به دلیل میزان استفاده از پارچه و مواد پی وی سی، به دو نوع درجه یک و دو تقسیم می شوند. به این ترتیب که شاید برای از بین بردن بعضی لک ها و کثیفی های روی کاغذ دیواری هنگام شست وشو با مشکل مواجه شوید. بنابراین بهتر است هنگام خرید کاغذ دیواری به این مورد توجه کنید. در این مورد از فروشنده نیز می توانید کمک بگیرید.

۴ –  بهتر است برای خانه هایی که سقف بلندی دارند از کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر جلوه می دهد و در ضمن نوعی گرما و صمیمیت نیز به وجود می آورد. استفاده از کاغذدیواری های بافت دار به دیوارها عمق می بخشد و نیز سبب جذب صدای فضا می شود.

۵برای آنکه فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی داشته باشید بهتر است از کاغذ دیواری هایی گلدار با رنگ های ملایم استفاده کنید. اگر خواهان فضایی پر از انرژی و هیجان هستید کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید که در این صورت هر بیننده ای را سر ذوق می آورد.

۶هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری بسیار مهم است. بنابراین بهتر است از کاغذ دیواری های گلدار یا با طرح و شکل های شلوغ برای خانه هایی با کفپوش ساده استفاده کنید و برعکس کاغذ دیواری های ساده را برای خانه هایی با کفپوش های طرح دار به کار ببرید تا این هماهنگی، زیبایی خانه شما را چند برابر کند.

۷اگر به لحاظ شخصیتی فردی تنوع طلب هستید و زود از همه چیز خسته می شوید، پیشنهاد ما این است که از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هر نوع چیدمان و رنگی هماهنگ می شود، استفاده کنید زیرا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار روحیه خاصی می طلبد و هماهنگ کردن وسایل با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار دلزدگی شوید.

تنوع طرح و شکل کاغذ دیواری بسیار زیاد است . اما بعضی طرح ها به نسبت بقیه کاربرد و طرفدارهای بیشتری دارد .برای انتخاب راحت تر می توانید روی این گزینه ها فکر کنید .

· هندسی

در این طرح ، خطوط و نقش های هندسی به جای گل که در طرح های کلاسیک رایج است ، استفاده می شود . این طرح ها به اسم مدر یا اسپرت هم معروف است .

·  گرافیکی

در این طرح ها بیشتر از تصویرهای گرافیکی و تایبوگرافی استفاده شده است .

· راه راه

در این طرح ، الگوهایی از خطوط نسبتا پهن و موازی افقی یا عمودی استفاده شده است . این طرح با ایجاد خطای دید قابلیت این را دارد که محیط را بزرگتر یا مرتفع تر نشان دهد . بنابراین در راهروهایی با عرض کم و فضاهایی با سقف کوتاه می توان از این کاغذ دیواری استفاده کرد

· داماسک

این نوع کاغذ دیواری که اصطلاحا << داماس>> هم نامیده می شود به طرحی از کاغذ دیواری گفته می شود که در آن طرح هایی گل مانند تکرار می شود . طرح داماسک متداول ترین و قدیمی ترین طرح کاغذ دیواری است . این مدل ، طرح کلاسیک محسوب می شود و بیشتر برای سالن های پذیرایی مناسب است .

 

 

تماس با ما

Aشهرک غرب - بلوار فرحزادی - انتهای خیابان سپهر
گلبرگ سوم - مجتمع یادگار امام - طبقه همکف واحد33

T982188361686+

T989128335102+

F982188570144+

از آخرین محصولات ما قبل از همه با خبر شوید