وبلاگ

نصاب کاغذ دیواری غیر حرفه‌ای

 غیر حرفه ای و مبتدی به دلیل تجربه ناکافی در این زمینه مشکلاتی ایجاد می کند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

زمان طولانی نصب و وقت گیری بالا

به دلیل عدم مهارت برای ایجاد کار با کیفیت این نصابها بسیار کند عمل می کنند . در صورتی که سریعتر عمل کنند کار آنها دارای خطاهای بسیار زیادتری خواهد بود. شاید نصب یک رول کاغذ دیواری توسط نصاب غیر حرفه ای ۳ تا ۱۰ برابر یک نصاب حرفه ای زمان بر باشد.

ایجاد حباب و برجستگی ها در اثر عدم مهارت و زیر سازی صحیح

نصاب های غیر حرفه ای معمولاً به زیر سازی توجه نمی کنند و یا بطور درستی زیر سازی را انجام نمی دهند که این سبب می شود بعد از نصب شما برآمدگی های را روی کاغذ دیواری ببنید که حاصل عدم دقت این نصابها می باشد. همچنین حباب هایی در کار آنها مشاهده می شود که بعد از خشک شدن کاغذ هم از بین نرود.

مشخص شدن خط بین رل های کاغذ دیواری و درزها

یکی از نکات بسیار مهم در هنگام نصب که به زیبایی آن کمک می کند این است که درزی در بین رلهای کاغذ دیواری دیده نشود و بصورت یک پارچه نصب گردد که معمولاً در کار نصاب های غیر حرفه ای کمتر می بینیم. یکی از تفاوتهای بارزی بین نصاب حرفه ای کاغذ دیواری و نصاب آماتور همین است.

عدم انطباق درست اشکال روی رلهای کاغذ دیواری با اشکال رل کناری

رل های کاغذ دیواریهایی که دارای شکل هستند نصب شان دقت زیادی می خواهد زیر یک شکل در یک رل کاغذ دیواری می بایست در امتداد همان شکل در رل دیگر قرار گیرد در غیر این صورت کوچکترین خطایی در این زمینه می تواند به سادگی تشخیص داده شود. نصابهای حرفه ای کاغذ دیواری معمولاً این مشکلات را ندارند.

کنده شدن چسب ها بعد از مدت کوتاه

در صورت عدم تهیه درست چسب ،نوع چسب ،مقدار چسب مورد استفاده و نیز سرعت انجام کار ، بعد از مدتی کاغذ از دیوار کنده می شود. که باز هم یک نصاب آماتور می تواند این مشکلات را ایجاد می کند.

خراب کردن رل های کاغذ دیواری

در صورت چسباندن اشتباه کاغذ و اتصال مجدد به دیوار و تکرار این عمل کاغذ دیگر خاصیت خود را از دست می دهد و دیگر قابل استفاده نیست

عدم مچ کردن صحیح و درست لبه های کاغذ با کناره های دیوار و سقف

یکی دیگر از موارد مهم در نصب کاغذ دیواری توسط نصاب حرفه ای کاغذ دیواری این است که لبه های کاغذ با گوشه های دیواری و زوایه ها منطبق باشند و در صورت قناصی در دیوار بتواند با برش صحیح کاغذ آن قسمت را درست مچ کند تا کار تمیز تر به نظر برسد. اینها تنها بخشی از نکاتی بود که می بایست توسط نصاب مورد توجه قرار بگیرند
این ها بخشهایی از صدماتی است که استفاده از نصاب کاغذ دیواری غیر حرفه ای به شما وارد می کند. یک نصاب حرفه ای کاغذ دیواری تنها با قیمتی ۲۰ تا ۳۰ % بیشتر از نصاب غیر حرفه ای می تواند به طور قابل توجهی در جلوگیری از این گونه  ضررها به شما کمک کند .

 

 

نصاب کاغذ دیواری حرفه ای      

 

نصاب کاغذ دیواری حرفه ای دارای تجربه بالا در زمینه نصب کاغذ می باشد. این نصاب ها استعداد خاصی در انجام کارهای ظریف دارند و می بایست دارای ذوق هنری باشند. علاوه بر این  به دلیل علاقه به این کار ظرافتهای خاصی را در نظر می گیرند که به طور طبیعی در دیگران دیده نمی شود. این علاقه سبب انجام کارهای بسیار زیبا و نصب های عالی می گردد که در نتیجه عمر باقی ماندن این نصابها در این صنف بالاتر می رود. از این رو سالها تجربه نیز به این ذوق هنری آنها اضافه می شود تا در نهایت به یک نصاب حرفه ای کاغذ دیواری مبدل می شوند.

نصب یک نصاب کاغذ دیواری حرفه ای با نصاب کاغذ دیواری غیر حرفه ای در تمام مواردی که در بالا ذکر شد متفاوت است. امکان از بین رفتن رل های کاغذ شما که گاهی قیمت بالایی دارند در کار این نصاب ها بسیار کم است. بعد از انجام کار توسط یک نصاب حرفه ای کاغذ دیواری به سختی کسی بتواند تشخیص دهد که لبه های دو رل کاغذ در کدام نقطه به هم رسیده اند و یا به عبارتی درزها اصلاً مشخص نبوده و نصب بصورت یک پارچه مشاهده می شود. همچنین در کاغذ های دیواری دارای شکل ، رلها به نحوی کنار هم قرار می گیرند که اشکال در کنار هم بصورت یک سره دیده می شوند. همچنین در کار نصب یک نصاب حرفه ای کاغذ دیواری مشکلاتی از قبیل کنده شدن کاغذ ، ایجاد حباب و غیره تا حد امکان دیده نمی شود.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب کودک دختر

وقتی نوزادی در خانواده ای قدم می گذارد، والدین اتاقی را برای او در نظر می گیرند که مناسب جثه اوست و آن را طوری تزیین می کنند که به مذاق یک نوازد خوش بیاید.اما مشکل اینجاست که فرد تازه وارد در خانواده تنها برای مدتی کوتاه نوزاد است و به سرعت تغییر وضعیت خواهد داد اما متأسفانه فضا ودکور اتاق همان طور باقی خواهد ماند که در ابتدا بود.اتاق نوزادان باید رنگ‌های آرام‌بخش و ملایم داشته باشد. هر چه سن کودک بالا‌تر می‌رود، علاقه او به رنگ‌های شاد بیشتر می‌شود. جنسیت کودک هم در انتخاب رنگ مناسب اتاق او موثر است دختران علاقه زیادی به شخصی سازی اتاق خواب خود دارند تا همیشه بهترین و زیباترین اتاق خواب را برای خود داشته باشند. اگر دختر شما به سنی رسیده که می‌تواند درست انتخاب کند، او را در انتخاب طرح و رنگ مناسب برای اتاقش دخالت دهید تا به روحیه خیال انگیز و رویایی دختران خود ، احترام قایل شده باشید .

در تصور بسیاری از افرد این تفکر وجود دارد که رنگ و طرح کاغذ دیواری اتاق دختر باید تم صورتی داشته باشد . البته رنگ صورتی یکی از رنگ های پر کاربرد در اتاق  دختر خانوم ها می باشد ولی باید توجه داشت که  امروزه رنگ و طرح کاغذ دیواری اتاق یک دختر خانوم باید منطبق با روحیه، سلیقه و شخصیت او باشد تا با هماهنگی که با سایر لوازم اتاق خود به وجود می آورد باعث نشاط ، امنیت و ایجاد روحیه خلاقیت و نوآوری در او شده و بتواند مدت زیادی را در اتاقش سپری نماید تا با ایجاد تمرکز در تحصیل و آموزش به رشد بالندگی برسد . والدین باید توجه داشته باشند که اغلب دختران دوست دارندکه بیشتر ساعات حضور در خانه را در اتاقشان باشند  پس دکوراسیون اتاقشان باید به گونه ای طراحی شود تا باعث رشد و شکوفایی وافری در آنها شود .

یکی از بهترین تِم ها برای اتاق خواب های دخترانه استفاده از رنگ های سفید و عناصری رنگارنگ و شاد در دکوراسیون اتاق است. بدین ترتیب که وسایل چوبی مثل تخت، کمد ، میز و . . .  از رنگ سفیدانتخاب شده ودر مقابل آن رنگ و طرح کاغذ دیواری از رنگهای شاد و تلفیق آنها با هم باشد .

 بطور کلی در اتاق دختر خانوم ها از کاغذ دیواری با طیف های مختلف رنگ های صورتی ، زرد ، قرمز  ، نارنجی و تلفیقی از آنها استفاده می شود البته رنگ های آبی و سبز و طیف آنها به عنوان رنگ مکمل کاربرد فراوان دارد . در انتخاب طرح کاغذ دیواری باید به علاقه وسیلقه دخترتان و  هماهنگی طرح ها با سایر لوازم اتاق مثل روتختی – پرده و. . . توجه داشت به طور مثال دختران با توجه به سن و سالشان به طرح های مربوط به فرشتگان ، پری دریایی ، شخصیت های کارتنی ، شخصیت کتابهایی که می خوانندو . . . و دختران نوجوان و جوان از تلفیق طرح های سنتی و مدرن ، موسیقی ،  ورزش ، فضا و . . . بیشتر خوششان می آید . ولی در واقعیت برای انتخاب طرح کاغذ دیواری دختران ، توجه به روحیه خود فرد از همه مهمتر است .

 اصول کلی: بهتر است دیوار روبروی در ورودی اتاق یا دیوار اصلی اتاق که پنجره در آن واقع نیست را طرح دار انتخاب کنید و اطراف پنجره را از رنگ مکمل ساده ویا راه راه استفاده نمایید تا قابی برای پرده باشد . در اتاق کودک حتما یک دیوار را  کاغذ دیواری ساده نصب نمایید تا از آن دیوار جهت قرار دادن عکس های کودک و خانواده، تزیینات مورد علاقه کودک و یا استیکراستفاده شود .

دیوار با کاغذ دیواری ساده محل مناسبی برای قرار گیری آیینه نیز می باشد .

جنس کاغذ دیواری انتخابی برای کودکان باید قابل شستشو باشد بطور کلی کاغذ دیواری های وینیلی برای اتاق کودکان گزینه مناسب تری هستند زیرا ضد لک و قابل شست و شو هستند و به راحتی قابل تعویض هستند

هرگز نباید دیوار های اتاق خواب دخترتان را با کاغذ دیواری تیره پوشش دهید زیرا محیط را به شدت دلگیر کرده و باعث کوچک نشان دادن اتاق می شود .

 

تزیین اتاق کودک با کاغذ دیواری

معمولاً چگونگی تزیین اتاق کودک و چیدمان وسایل در آن، به عنوان یکی از دل مشغولیها و سرگرمیهای خانم خانه قرار می گیرد و عرصه بسیار جالبی برای خواست های عاطفی خانواده می باشد. مهمترین نکته ای که باید برای ایجاد آرامش در اتاق کودک در نظر گرفته شود این است که همان طور که کودک به تدریج رشد می کند، باید وسایل اتاقش نیز انعطاف لازم با این رشد را داشته باشند.

قد کودک تقریباً هر روز و هر هفته رشد می کند. بنابراین باید وسایلی که برای او تهیه می کنیم انعطاف لازم را داشته باشند.اشتباهی که گاهی بعضی از خانوادها مرتکب می شوند این است که بر اساس سلیقه و علایق خود وسایلی را تهیه می کنند که فقط برای مدت کوتاهی قابل استفاده است و یا اینکه کودک را مجبور به استفاده از وسایلی می کنند که با ابعاد فیزیکی او تناسبی ندارد. اما باید دقت شود که وسایل مورد استفاده کودک در شکل گیری شخصیت و تربیت او تأثیر به سزایی دارند و باید در انتخاب آنها دقت فراوانی مبذول شود.

به طور کلی فرم و اندازه اتاق بچه باید بسته به استفاده کننده ء آن قابل انعطاف باشد. معمولاً مشکل اصلی خانواده ها این است که اتاق بچه مطابق با سلیقه پدر و مادر آماده می شود. استفاده از رنگهای متضاد در اتاق کودک ممکن است در بعضی از حالات برای او خیلی جالب باشد اما در مواقع دیگرکودک نیاز به رنگهای آرام بخش دارد. دانستن و رعایت این مسایل مستلزم آن است که مادران آموزشهای لازم در این زمینه را دیده و با شخصیت و روحیات کودک خود در سنین مختلف آشنا شوند.

تزئین اتاق کودک باید مهیج و فانتزی باشد. اولین چیزی که باید در دکوراسیون بندی اتاق کودکتان به آن توجه داشته باشید، این است که این تزئینات باید مطابق با سن و روحیه کودکانتان انجام گیرد. نباید اتاق فرزند ۳ ساله تان را مثل اتاق دختر ۱۳ ساله تان تزئین کنید. البته منظور این نیست که باید هر سال با بالا رفتن سن فرزندتان تزئین اتاق او را به هم بزنید. منظور این بود که باید اتاق کودکان را با توجه به گروه سنی آنها دکوربندی کنید.

دمای اتاق کودک

از مسایل مهم دیگر در اتاق کودک تعیین میزان سرما و گرمای این اتاق است. گاهی دیده شده است که وقتی پدرو مادر شخصاً احساس سرما و یا گرما می کنند تصور می کنند که کودک هم همین احساس را دارد.در صورتی که شاید این موضوع در موردکودک صدق نکند.میزان گرما و سرمای اتاق بچه باید متناسب با وضعیت جسمی خود کودک تنظیم شود.

خصوصیات کلی اتاق کودک

اصولاً بهتر است محل استقرار اتاق کودک در نمای جنوبی ساختمان باشد تا از نور خورشید بر خوردار گردد. وسایل گرمازا در اتاق کودک نباید به هیچ وجه در دسترس او قرار داشته باشند.

میز کار ، میزبازی، وسایل بازی و تخت خواب کودک باید از مواد و وسایل طبیعی تهیه شده باشند نه از وسایل مصنوعی. زیرا بچه هابه طور مداوم در تماس مستقیم با این وسایل هستند. اصولا بچه ها خیلی زیاد عرق می کنند وگاهی برای مدت طولانی تن برهنه خود را به وسایل می چسبانند. گفته می شود بیماریهای سرطانی گاهی در اثر ارتباط تن برهنه کودک با وسایل و امکانات پلاستیکی و ایجاد تعریق بین آنها شکل می گیرد که ممکن است سالها بعدبروز کند. بهترین جنس برای وسایل کودک، وسایل چوبی هستند.

رنگ و فرم وسایلی که بچه ها از آنها استفاده می کنند در تعیین و شکل گیری شخصیت آنها نقش مهمی دارد. با توجه به تفاوت سلیقه دختران و پسران رنگ و فرم مورد استفاده برای کودکان دختر و پسر نیز تفاوت می کند. دختران بیشتر به رنگهای صورتی و لیمویی وپسران به رنگ های آبی روشن و خاکستری علاقمند می باشند. در کنار این رنگها معمولاً کودکان از دیدن رنگهای متضاد نیز خوشحال می شوند و به سمت آنها جذب می شوند.

از آنجا که هر کودکی قیافه و خصوصیات خاص خود را دارد.علایق و سلیقه های آنها نیز متفاوت است. نبایدبه اشتباه تصور شود که علایق کودکان با یکدیگر و یا با علایق ما مشترک است. در نظر گرفتن تنوع وسایل و امکانات در اتاق کودک به دلیل استفاده طولانی مدت از اهمیت بسیاری برخورداراست.

کودکان به نقاشی و حجم سازی بسیار علاقمند می باشند و دوست دارند وسایلی را که در اختیار دارند رنگی کنند، مثل نقاشی کردن روی دیوارهای اتاقشان.گاهی این مسئله باعث ایجاد اضطراب و نگرانی در خانواده ها می شود. اما باید دقت نمود که کودکان را از انجام این کار نهی نکنیم.و فضای لازم را برای انجام این کار برای او فراهم کنیم.به طور کلی آشنایی با روانشناسی کودکان و چگونگی تزیین اتاق آنان مسئله بسیار مهمی است به طوریکه شاید بتوان گفت ارتباط بسیار زیادی بین تزیین اتاق کودک و اصلاح جامعه وجود دارد.

رنگ های متناسب برای اتاق کودک

ببینید کودکتان به چه رنگی علاقه دارد. اگر هنوز سنشان به حدی نرسیده که بتوانند به خوبی صحبت کنند، یک جعبه مداد رنگی در جلویش بگذارید تا خود یکی از رنگ ها را که دوست دارد انتخاب کند. کودکان بزرگتر خود می توانند به شما بگویند که دوست دارند رنگ اتاقشان چه رنگی باشد. یادتان باشد که اولویت با علاقه ی خود بچه هاست.

سعی نکنید مدل و رنگ دلخواه خودتان را به زور به بچه ها تحمیل کنید. شخصیت آنها از همین سنین شکل می گیرد و اتاقشان می تواند آینه ی خوبی برای نشان دادن شخصیتشان باشد. البته منظورم طرح و رنگ های غیرمعقول آنها نیست. باید محدودیت تعیین کنید اما باز آنها را در انتخابشان آزاد بگذارید.

 

کاغذ دیواری فیروزه‌ای برای اتاق خواب  

برای ایجاد زیبایی و آرامش در فضای خانه می توانید از رنگ فیروزه‌ای یا آکوا و وسایل آنتیک و قدیمی استفاده کنید. با ترکیب طرح های کلاسیک و مدرن می توانید خلاقیت های خاصی در خانه به کار بگیرید و از زیبایی دکوراسیون آن لذت ببرید.

پرده های اتاق ناهارخوری

ابتدا باید پرده های اتاق را با رنگ و طرح میز ناهارخوری جفت کنید. پرده هایی به رنگ آکوا که نازک و زیبا باشند و نور بیرون را به خوبی به داخل اتاق منتقل کنند. اگر پنجره های اتاق ناهارخوری گچبری یا طرح زیبایی دارد، پرده ها را در وضعیتی قرار دهید که زیبایی پنجره ها به خوبی دیده شوند. پرده های گل‌دار آبی و فیروزه‌ای حس آرامش را به بیننده منتقل می کنند.

در میان آبی و سفید می توانید از سنگ مرمر تیره برای تزئین اطراف شومینه استفاده کنید. رنگ های مشکی یا شکلاتی برای سنگ اطراف شومینه مناسب است و تضاد خوبی در فضا ایجاد می کند.

بوفه دیواری که جای مناسبی برای قرار دادن ظروف است، یکی از بهترین ایده هاست. مثلا  قفسه ای که از چوب های پوسیده و فلز زنگ زده  تشکیل شده است را می توانید روی یکی از دیوارهای اتاق نصب کنید و ظرف های تزئینی خود را درون آن بچینید.

در بالای میز ناهارخوری می توانید لوستری شیشه ای نصب کنید که مهره های آبی رنگ در طراحی آنها استفاده شده است. از این تیپ لوسترها قدیم ها زیاد بوده است. می توانید نمونه های قابل استفاده را از انباری خانه مادربزرگ ها بیرون بکشید و پس از تمیز کردن، آنها را در اتاق ناهارخوری نصب کنید.

ظروفی که در قفسه قدیمی و کهنه می چینید نیز می توانند عتیقه و کهنه و قدیمی باشند تا با همه وسایل و دکوری ها با یکدیگر جفت و جور باشند.

قفسه ای که انتخاب کرده اید اگر خیلی رنگ و روی کهنگی ندارد، می توانید با رنگ و گچ خودتان در کهنه و پوسیده بودن آن اغراق کنید. نمای آن را طوری بسازید که گویا قرار است هر لحظه از هم بپاشد. اما در واقعیت باید قفسه محکمی باشد تا امنیت این همه ظرف عتیقه ای که در آن می چینید حفظ شود.

برای اینکه حسابی به این منظره قدیمی که روی دیوار ساخته اید، رنگ و بوی کهنگی بدهید، می توانید از جاشمعی های دیواری و برقی هم استفاده کنید. در کنار قفسه به ظاهر پوسیده، یک دیوارکوب قدیمی که از سمساری ها تهیه کرده اید، نصب کنید.

از وسایل دکوری ارگانیت نیز می توانید برای تزئین این فضا کمک بگیرید. به طور مثال، از صدف یا وسایل تزئینی دریایی یا حتی از کاغذ دیواری های کنفی می توانید برای تزئین اتاق ناهارخوری استفاده کنید. اینکه می گوییم وسایل دریایی برای این است که تِم اصلی اتاق را به رنگ فیروزه ای یا آکوا پیشنهاد داده ایم که کاملا یادآور دریا و آرامش آب است.

 

تغییر دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری

امروزه فراهم نمودن محیطی آرام و به دور از سر و صدای شهری یکی از دغدغه های مهم افراد در جامعه به شمار می آید. جهت رفع این مشکل، می بایست از پوششی بر روی دیوارها، سقف، کف و … استفاده گردد تا صدای انتقالی به محیط های پیرامون تا حد قابل توجهی کاهش یابد.به همین منظور ایجاد این آرامش در فضاهای مختلف خانه از دیوار پوش های آکوستیکی استفاده می شود. علوم مربوط به صدا و شنوایی را اصطلاحا آکوستیک می نامند. برای مقاوم کردن دیوارها در برابر صدا های مزاحم و مدیریت صدا در فضا ، استفاده از پنل های آکوستیکی بسیار توصیه می شود.این پنل ها نمونه های مختلفی دارد که شما بر حسب طراحی دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرتان می توانید آن ها را انتخاب و خریداری کنید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به موسیقی علاقه دارید و ساز مورد علاقه خود را در خانه تمرین میکنید ، حتما به پنل های آکوستیکی در فضا اتاق خود احتیاج دارید.می توانید بسته به نوع طراحی دکوراسیون داخلی اتتاقتان از انواع مختلف پنل ها استفاده کنید ، البته بهتر است برای اتاق های موسیقی از پنل های چوبی استفاده کنید.

پنل های آکوستیکی در اتاق خوا ب

حتی اتاق خواب هم می تواند جزو فضاهایی باشد که در آن از پنل های آکوستیکی استفاده می شود. در شهر های بزرگ امروزی که سر و صدا محیط بسیار آزار دهنده است ، اتاق خوابی با پنل های آکوستیکی می تواند خوابی راحت را به شما هدیه دهد.این  پنل ها می توانند به عنوان یک عنصر تزیینی نیز در اتاق خواب استفاده شوند.

پنل های آکوستیکی در سقف آشپزخانه

آشپزخانه ها هم جزو فضاهای پر سر و صدا محسوب می شوند ، بنابراین پنل های آکوستیکی در آشپزخانه ها هم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. حتی به وسیله ای پنل ها می توان دکوراسیون داخلی آشپزخانه را نیز تغییر داد. چون دیوار آشپزخانه ها معمولا با کابینت پوشیده می شود ، بهتر است این پنل ها سقف مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده از پنل های آکوستیکی در اتاق نشیمن

پنل های آکوستیکی برای اتاق های نشیمن نیز کاربرد دارد. استفاده از پنل های آکوستیکی ، اتاق نشیمن را تبدیل به فضایی با آرامش بیشتر خواهد کرد و حس دوستانه تری را به فضا خواهد بخشید. این پنل ها می تواند در هماهنگی کامل با رنگ غالب اتاق نشیمن شما باشد تا حس هماهنگی بیشتری را به اتاق القا کند.

پنل های سقفی آکوستیک

پنل های آکوستیکی علاوه بر مدیریت صدا های مزاحم ، می توانند به عنوان یک عنصر تزیینی در فضا مورد استفاده قرار بگیرند. به طور مثال مدل سقفی این پنل ها با چینش پس و پیش می تواند در دکوراسیون داخلی اتاق تان تغییرات مطلوبی را ایجاد کند و یکنواختی فضا را از بین ببرد.

کتابخانه در اتاق نشیمن معاصر

برای آکوستیک کردن فضای مورد نظرتان لزومی ندارد که حتما از پنل های آکوستیکی استفاده کنید. می توانید از عناصر موجود در فضا استفاده کنید. به طور مثال کتاب ها خاصیت آکوستیکی زیادی را دارا هستند ، بنا بر این می توانید از کتابخانه های تان برای آکوستیک کردن فضا ها استفاده کنید.

پنل های آکوستیکی در طراحی دکوراسیون راهرو

همان طور که گفته شد پنل های آکوستیکی انواع مختلفی دارند. به طور مثال پنل های طرح دار می توانند به عنوان تزیین دیوار های راهرو و ورودی مورد استفاده قرار بگیرند.با این کارشما می توانید همزمان دو نیاز خانه را برطرف کنید ، هم از خاصیت آکوستیکی استفاده کنید و هم در دیوار های خانه تان تغییر و تحول ایجاد کنید.

 

کاغذ دیواری کلاسیک برای منزل

بدون شک یک دکوراسیون خواص و ویژه با استفاده از کاغذ دیواری مناسب و مطابق با سبک خانه زیبایی فوق العاده ای را نمایان می کند. در انتخاب و ست کردن کاغذ دیواری نکته ها و روشهایی هست که با دنبال کردن آنها نتیجه چندین برابر بهتر و مناسب تر خواهد شد.

از خانه های شومینه دار شروع می کنیم:

شومینه بخشی از خانه است که نظرها خواه نا خواه به آن جلب می شود و تزیین اطراف آن تاثیر متفاوتی در زیبایی دکوراسیون دارد. برای انتخاب کاغذ دیواری متناسب با سبک و رنگ شومینه و دیوارهای اطراف آن حتما باید سبک تیره روشن و سرد و گرمی رنگ ها را رعایت کنیم همانطور که می بینید در اینجا رنگ مشکی با سفید و رنگ کرم با آبی شاد هماهنگ شده است که تعادل و در عین حال انرژی مثبت را به این فضا بخشیده است.

اگر هم شومینه خانه ی شما از دو نوع سنگ و شکل تشکیل شده برای اینکه کاغذ دیواری آن محیط را شلوغ نکن بالا و پایین شومینه را از کاغذ دیواری ساده و اطراف را به سمت عمود طرحدار استفاده کنید.

می رویم سروقت ست های کاغذ دیواری اطراف مبلمان اگر پارچه ی مبلمان شما ساده است هرگز از کاغذ دیواری ساده استفاده نکنید و برعکس چرا که خانه بسیار بی روح خواهد شد و برای بیشتر شدن جذابیت کاغذ دیواری کوسن و بالشتک های مبلمانتان را با کاغذ دیواری ست کنید.

اگر تصمیم به انتخاب دو نوع کاغذ دیواری دارید کاغذ دیواری که طرح شلوغ تر دارد را در میان دیوار و یا گوشه ای که ساده تر و خلوت تر است قرار دهید.

 

کاغذ دیواری اتاق نشیمن

 

کاغذهای دیواری به دلیل راحتی در نصب و ارزان تر بودن نسبت به رنگ و نقاشی دیوار و همچنین تنوع بسیار زیادی که در انواع طرح و مدل وجود دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای تزیین دیوار خانه هستند. استفاده از کاغذ دیواری فقط مخصوص اتاق ها یا محیط های کم رفت و آمد نیست، هم اکنون با طرح های زیبا و متنوعی که در کاغذ دیواری ها ایجاد شده است تزیین دکوراسیون اتاق ها مخصوصا اتاقهای پذیرایی و نشیمن بیش از پیش راحت تر شده است. طرح کاغذ دیواری پذیرایی در صورت انتخاب درست می تواند از دیوار رنگ زده و نقاشی شده هم زیباتر خود را نشان دهد و محیط پذیرایی را شگفت انگیز جلوه می دهد. در این مطلب با نمونه های زیبایی از مدل کاغذ دیواری پذیرایی شیک و مدرن آشنا می شویم.

هال پذیرایی یکی از پر رفت و آمد ترین مکان های خانه بوده و همیشه محلی برای گردهم آمدن و گفت و گوی دوستان و آشنایان به دور میزی پر از غذاهای رنگارنگ و دلپذیر است. اما ایجاد اتمسفر مناسب محیط با طراحی هوشمندانه می تواند به دلپسند بودن فضا کمک بیشتری کند. استفاده از طرح کاغذ دیواری پذیرایی مناسب و زیبا به تنهایی تاثیر زیادی بروی ایجاد این حس در فضا می کند. مدل کاغذ دیواری پذیرایی که انتخاب می کنید می تواند اتاق پذیرایی را بزرگ تر، گرم تر و روشن تر نشان داده و حتی خرابی های روی دیوار را هم بپوشاند. مثلا برای بزرگ تر نشان دادن فضا و بلند تر نمایاندن شقف بهتر است از رنگ های خنک و لطیف مانند  سبز، آبی یا ارغوانی استفاده کنید. در حالی که رنگ های خنک با شدت بیشتر به تازگی و احساسی شدن فضا کمک می کند و رنگ های گرم مانند قرمز، زرد، و نارنجی همانند اسمشان احساس گرمی در بین اعضای خانواده و مهمانان بوجود می آورد.

پذیرایی شما هر حالتی که داشته باشد چه فضایی رسمی داشته باشید چه فضایی شاد و جذاب، می توانید با اضافه کردن کاغذ دیواری به پذیرایی چهره ایی پویا و پرانرژی بدهید. برای آرایش محیط پس زمینه پذیرایی می توان از مدل های متنوع با اشکال متفاوت مانند طرح های گل دار و متالیک براق یا از رنگ های غنی ایی مانند قرمز، طلایی،سبز و مشکی استفاده کنید. البته برای فضاهای کوچک بهتر است از کاغذ دیواری های رنگ روشن در پذیرایی استفاده کنید تا از دلگیر شدن محیط جلوگیری کرده باشید.

 

کاغذ دیواری مناسب برای خانه ویلایی

  • یکی از انواع پوشش دیواری، کاغذدیواری است که در انواع مختلف با طیف رنگی وسیع در بازار موجود است و همچنین در همه مکان ها چه خانه هی آپارتمانی و چه خانه ویلایی کاربرد دارد ، کاغذ دیواری امروزه به دلیل داشتن نقش‌های متفاوت و زیبا می‌تواند تنها روی یکی از دیوارهای نشیمن یا پذیرایی نقش‌آفرینی کند و مکمل وسایل خانه و رنگ دیگر دیوارها باشد.
  • کاغذ دیواری به دلیل نداشتن بوی رنگ و نصب سریع و آسان می‌تواند جایگزین خوبی برای رنگ‌های معمولی باشد. بسیاری از افراد به دلیل داشتن آلرژی به بوی رنگ، کاغذدیواری را به دیگر پوشش‌ها ترجیح می‌دهند. در ضمن در ساختار برخی رنگ‌ها سرب وجود دارد که برای سلامت کودکان مضر است‌ ولی کاغذ‌دیواری‌ها غالبا سلامت‌محورند.
  • کاغذدیواری‌های جدید که در بازار وجود دارند، معمولا الیافی، قابل شستشو، ضدخش و ضربه، آکوستیک و با طول عمر بالا و مرغوب هستند و می‌توانند جایگزین خوبی برای دیگر پوشش‌های دیواری باشند.
  • کاغذدیواری‌هایی که رنگ گرم مانند زرد، نارنجی، قرمز، آجری، زرشکی و هلویی دارند، محیط را دلنشین و جذاب می‌کنند. با استفاده از این رنگ‌ها می‌توانید فضا را غیر رسمی، دنج و خوشایند کنید. بهتر است از این رنگ‌ها در اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و محلی که برای دور هم جمع شدن در نظر گرفته‌اید، استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های گرم در اتاق‌های شمالی هم توصیه می‌شود.
  • به یاد داشته باشید که اگر الگوی کاغذدیواری‌تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، نقش کاغذدیواری بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد؛ به نحوی که مبلمان و و سایل داخل اتاق کمتر دیده می‌شوند.
  • ا استفاده از طرح‌های قطری و زیگزاگ می‌توانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح‌هایی به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.
  • با استفاده از کاغذدیواری‌هایی که طرح‌های شلوغ و گُل‌دار دارند، می‌توانید فضا را کوچک‌تر نشان دهید.
  • با استفاده از طرح‌های افقی، می‌توانید خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از آنچه که هست، نشان ‌داده و در عین حال، با ایجاد خطای دید، سقف را به کف نزدیک‌تر نشان دهید.

با استفاده از طرح‌های عمودی و با فاصله می‌توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حس را القا کنید که انگار سقف در فاصله‌ای مرتفع‌تر از ارتفاع واقعی‌اش قرار گرفته است

تماس با ما

Aشهرک غرب - بلوار فرحزادی - انتهای خیابان سپهر
گلبرگ سوم - مجتمع یادگار امام - طبقه همکف واحد33

T982188361686+

T989128335102+

F982188570144+

از آخرین محصولات ما قبل از همه با خبر شوید